WYKONAWCY

Trio Loubelya
fot. Irène Strubbe

Trio Loubelya w swych kompozycjach serwuje harmonijny koktajl pełen emocji doprawionych szczyptą humoru, który idealnie oddaje z kwintesencję balfolku – muzyki przeznczonej do tańca, energicznej i intymnej, często jednocześnie. Muzycy łączą z finezją subtelny oddech akordeonu, odurzającą barwę saksofonu, szalone trele klarnetu i urzekającą głębię kontrabasu.

Gdyby przyznawano nagrodę Nobla za osiągnięcia w dziedzinie zmysłowości w muzyce – z pewnością muzycy z Trio Loubelya byliby jej laureatem!

W swoim dorobku mają dwie płyty: Sogni D’Oro (2013) i Rua da alegria (2017)

Marie Constant – akordeon diatoniczny
Rolland Martinez – kontrabas, klarnet
Florent Lalet – saksofony

http://loubelya.com/
https://www.facebook.com/loubelya/


GWERENN – zespół grający muzykę z Bretanii i francuskie formy balfolkowe.

Porywający dialog fletu i saksofonu – analogia do tradycyjnej „couple de sonneurs” – na tle pulsu i harmonii tworzonych przez gitary i bębny dociera na pogranicza muzyki bretońskiej, balfolkowej, jazzu i World Music.

Tradycja miesza się z nowoczesnością, doświadczenie muzyków z młodzieńczą energią.

Transowy rytm wnika w żyły i wciąga do tańca.

Muzyka zespołu powstała w wyniku fascynacji żywotnością kultury Bretanii, w której Fest Noz – zabawa taneczna przy muzyce tradycyjnej – jest obecna w życiu każdego miasta i wsi, łącząc pokolenia. Jednocześnie kultura ta dziś nie zamyka się wewnątrz własnej tradycji, lecz chętnie przyjmuje i wchłania nowe wpływy muzyczne, zdobywając w ten sposób nowych odbiorców i poszerzając krąg taneczny.

Gwerenn gra własne kompozycje oraz muzykę tradycyjną niekoniecznie w ściśle tradycyjny sposób, ale zawsze dla tancerzy.

Julia Sielicka – flet poprzeczny, whistle
Wojciech Braszak – saksofony
Tomasz Biela – gitara akustyczna, gitara elektryczna
Adam Sławiński – gitara basowa
Patryk Hołoga – cajón, bongosy, bodhrán, darabuka, instr. perkusyjne

https://www.facebook.com/gwerenn/
https://www.youtube.com/gwerenn


Pustka (gitara) i Maciej Sowilski (flety) zapraszają na muzyczną podróż w nieznane. Balfolk tradycyjny i nietypowy, muzyka autorska i przestrzenna. Duet powstał z potrzeby chwili i swój chrzest bojowy przeszedł na małej scenie CaDansy, później z sukcesami wspierał imprezy w Warszawie oraz przeszedł festiwalowy debiut na “May Balfolk Weekend” w Krakowie gdzie zaprezentował po raz pierwszy własny materiał. OMGDudeWeNeedAName w liczbach: średnio jedna głowa, dwie ręce, dwie nogi, 3 struny, 7 fletowych klapek, jedna broda i włosy do ramion.

https://www.facebook.com/OMGDudeBalfolk/